جستجو

نگاه درآمد محور به نمایندگی های شهرستانی نداریم

  • صفحه اصلی
  • نگاه درآمد محور به نمایندگی های شهرستانی نداریم
رئیس سازمان

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به اینکه نگاه درآمد محور به عملکرد دفاتر شهرستانی نداریم، گفت: هزینه برای آموزش و فرهنگ سازی دراولویت خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ «مجتبی فرهمند» در نشست مشرکت با مدیران دفاتر نمایندگی های سازمان در شهرستان های استان در خصوص مسائل و مشکلات دفاتر نمایندگی ها اظهار کرد: تمرکززدایی و محوریت شهرستان ها سیاست جدید هیات مدیره دوره نهم در چهارچوب مشخص و کنترل شده است. برهمین اساس لازم است بودجه و برنامه سال ۱۴۰۱ سازمان نظام مهندسی دقیق، عملیاتی و واقع بینانه و براساس واگذاری حداکثری اختیارات به دفاتر نمایندگی تدوین شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد یکی از اصلی ترین و مهم ترین موضوعاتی که در دوره جدید نظام مهندسی استان پیگیری خواهد شد را بحث رفاهیات مهندسین دانست و گفت: معتقدم بحث رفاهیات مهندسین تاکنون مغفول مانده و نیازمند توجه بیشتر و در شان مهندسین است. در این دوره علاوه بر برگزاری مراسم های مناسبتی و تورهای تفریحی، راه اندازی باشگاه ورزشی  نیز از جمله برنامه های رفاهی آینده خواهد بود.

مهندس فرهمند با بیان اینکه بحث ارائه خدمات مهندسی در راستای ارتقای کیفیت ساخت و ساز های شهری در شهرستان ها یکی از مسئولیت‌های اجتماعی سازمان نظام مهندسی است و نگاه درآمدی به آن نداریم، یادآور شد: هرچند که حسابِ درآمدهای سازمان را هم داریم، اما ضمن پرهیز از نگاه کمی به عملکرد دفاتر نمایندگی، خواستار ارزیابی کیفی آنها نیز هستیم.

وی با اشاره به اهمیت موضوع آموزش و فرهنگ‌سازی در دفاتر نمایندگی های سازمان نظام مهندسی ساختمان عنوان کرد: صرف هزینه در راستای آموزش، ترویج و فرهنگ سازی در شهرستان ها سرمایه گذاری برای نسل آینده است و قطعا اجرای مقررات ملی و تحقق امنیت، آرامش و آسایش مردم که هدف نهایی سازمان است محقق می گردد.

شهرستان‌