جستجو

ورود نظام مهندسی ساختمان به پروژه های ساختمانی باعث شکل گیری ساخت و سازهای اصولی و ایمن می شود

  • صفحه اصلی
  • ورود نظام مهندسی ساختمان به پروژه های ساختمانی باعث شکل گیری ساخت و سازهای اصولی و ایمن می شود
bidoki

رئیس شورای اسلامی شهر مهریز گفت: ورود نظام مهندسی ساختمان به پروژه های ساختمانی، به ساخت و ساز اصولی و ایمن و به تبع آن کاهش هزینه هایی نظیر آب، برق و گاز در دراز مدت منجر می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، سید محمد امین بیدکی، رئیس شورای اسلامی شهر مهریز در نشست مشترک با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد که با حضور فرماندار، معاون عمرانی فرمانداری، سرپرست شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر مهریز برگزار شد، به لزوم فرهنگسازی و تشویق مردم به اخذ پروانه ساخت و رعایت الزامات ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: ورود نظام مهندسی ساختمان به پروژه های ساختمانی، به ساخت و ساز اصولی و ایمن و به تبع آن کاهش هزینه هایی نظیر آب، برق و گاز در دراز مدت منجر می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر مهریز ادامه داد: براساس مذاکرات انجام شده با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مقرر شد این سازمان مساعدت لازم را با شهرداری و شورای اسلامی این شهر در پروژه فرهنگسازی داشته باشند تا احساس نیاز و گرایش به سمت سازمان نظام مهندسی در جهت اخذ پروانه، در مردم ایجاد شود.

وی در ادامه به ضرورت افزایش تعامل و هماهنگی بین دستگاه های مرتبط با پروژه های ساخت و ساز به ویژه در بحث ارتباطات بین شهرداری و مردم پرداخت و اظهارداشت: در راستای رفاه حال مردم هر دو هفته یکبار کارگروهی در شهرستان تشکیل خواهد شد تا  تصمیمات مناسبی در زمینه ساخت و سازها اتخاذ شود.
 
بیدکی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با ورود شورای شهر در راستای رسالت قانونی و اجتماعی به پروژه های ساختمانی و به عنوان ناظر بر عملکرد شهرداری، بتوان شهر مهریز را به یک آرمان شهر و مکان آرام تری برای زندگی فرزندان تبدیل کنیم.

شهرستان‌