جستجو

اصلاح رویه ی ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرها را با فرهنگسازی و آشتی مردم با سازمان نظام مهندسی ساختمان

  • صفحه اصلی
  • اصلاح رویه ی ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرها را با فرهنگسازی و آشتی مردم با سازمان نظام مهندسی ساختمان
shahrdar

سرپرست شهرداری مهریز به ضرورت آشتی مردم با نظام مهندسی ساختمان اشاره کرد و گفت: اصلاح رویه ی ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرها نیازمند فرهنگسازی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، حمیدرضا زارع بیدکی، سرپرست شهرداری مهریز در نشست مشترک رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با فرماندار، اعضای شورای شهر و اعضای نظام مهندسی مهریز، به ضرورت توجه ویژه به ساخت و سازهای در حال انجام در شهرها اشاره کرد و گفت: نوع ساخت و سازها تاثیر بسیاری در سیمای شهرها، مقاوم سازی و کاهش آسیب های ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه ای مثل زلزله دارد.

زارع افزود: در این راستا باید راهکارهای مناسبی جهت آشتی مردم با نظام مهندسی ساختمان و ترغیب آن ها به قانونمندی در ساخت و سازها و اخذ پروانه از این سازمان اندیشیده شود.

وی اصلاح رویه ی ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان را منوط به فرهنگسازی دانست و اظهارداشت: در آینده ای نزدیک دلایل تمایل مردم به پیگیری مباحث مربوط به تخلفات ساخت و ساز از طریق شهرداری ها و کمیسیون ماده ۱۰۰ به جای کسب پروانه ساخت از سازمان نظام مهندسی رصد و با همکاری نظام مهندسی ساختمان شهرستان و استان، موانع موجود در این مسیر در راستای هدایت مردم به استانداردسازی ساخت و سازها، شناسایی و برطرف خواهد شد.

شهرستان‌