جستجو

برگزاري نشست هم اندیشی مسئولین حوزه ساخت و ساز شهرستان تفت با دفاتر طراحي اين شهرستان

  • صفحه اصلی
  • برگزاري نشست هم اندیشی مسئولین حوزه ساخت و ساز شهرستان تفت با دفاتر طراحي اين شهرستان
تفت

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد ،به منظور همکاری و مساعدت در انجام هرچه بهتر و سریع تر خدمات به متقاضیان  مسکن شهر تفت و همچنین هم افزایی در مباحث و موارد این طرح ، جلسه ای با حضور شهردار و مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تفت به میزبانی دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان تفت برگزار شد.

در این جلسه که با حضور کارشناسان شهرداری و بنیاد مسکن برگزار شد مسئولین و نمایندگان دفاتر طراحی شهر تفت به طرح مسائل و مشکلات و دیدگاه های خود پرداختند.

ابوالفضل فرساد ، سرپرست دفتر نمایندگی شهرستان تفت با اعلام تخفیف 50 درصدی هزینه های خدمات مهندسی برای متقاضیان پروژه های نهضت ملی مسکن به نقش پررنگ سازمان نظام مهندسی ساختمان در امر ساخت و ساز اشاره کرد و شروع این طرح را فرصت مغتنمی برای ارائه خدمات فنی و تخصصی به همشهریان دانست.

وی خواستار همکاری و مساعدت دیگر دستگاه ها با این سازمان  در راستای تسهیل و تسریع خدمت رسانی به مردم شد و افزود : همه دستگاه های خدمت رسان می بایست در تحقق این طرح ملی نقش خود را ایفا کنند.

مهندس شاهدی شهردار تفت نیز طرح نهضت ملی مسکن را طرحی ملی و دارای اهمیت خواند و بر آمادگی شهرداری برای خدمت رسانی هرچه بهتر و بیشتر به مردم تاکید کرد.

وی با اشاره به هماهنگی های به عمل آمده در خصوص ارائه تخفیف عوارض به متقاضیان نهضت ملی مسکن از آن ها خواست نسبت به اخذ دستور تهیه نقشه از شهرداری اقدام نموده و  جهت طراحی نقشه به دفاتر مجاز طراحی در سطح شهرستان مراجعه نمایند.

شاهدی با اشاره یه پتانسیل بالای فنی و تخصصی در شهرستان تفت بر لزوم استفاده همشهریان از ظرفیت های بومی تاکید کرد و طرح نهضت ملی مسکن را فرصت مناسبی برای ارائه خدمات به همشهریان خواند.

مهندس فواد فلاح مدیر بنیاد مسکن شهرستان تفت با اشاره به تحویل 507 قطعه زمین به متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر تفت تصریح نمود : این طرح بصورت واگذاری زمین و استفاده از تسهیلات با معرفی بنیاد مسکن و ساخت توسط مردم خواهد بود.

وی از مسئولین دفاتر طراحی خواست تا نخست با ارائه مشاوره و راهنمایی به مردم در خصوص ضوابط و مقررات ساخت و ساز و در نظر گرفتن منافع متقاضیان اقدام به طراحی نقشه ها نمایند تا بدین طریق نهایت انتظار آن ها از نتیجه کار برآورده گردد.

شهرستان‌