جستجو

پیگیری تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری های غیرمجاز در شهرستان تفت

  • صفحه اصلی
  • پیگیری تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری های غیرمجاز در شهرستان تفت
تفت

نشست هم اندیشی تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری های غیرمجاز با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان تفت ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولان در فرمانداری تفت برگزار شد.

سرپرست دفتر نمایندگی شهرستان تفت در این نشست ضمن تبیین جایگاه نظام مهندسی ساختمان ، آن را تخصصی ترین صنف در زمینه ساخت و ساز خواند و خواستار فرهنگسازی عمومی دستگاه ها برای استفاده مردم از خدمات این سازمان شد.

وی با تاکید بر لزوم عزم همگانی برای حفظ بافت ارزشمند باغات ، این بافت را میراث باارزش گذشتگان خواند و خواستار شدت عمل در برخورد با متخلفین در ساخت و ساز در این محدوده شد.

ابوالفضل فرساد با اشاره به تخریب بی رویه و غیرقانونی بافت باغی شهر تفت افزود : این حجم از تخریب و ساخت و سازهای بی رویه و غیر قانونی که در سطح شهر شاهد آن هستیم نشان دهنده آن است که عزم جدی برای برخورد با فعالیت های غیرقانونی متخلفین وجود نداشته و قوانین بازدارنده ای که برای حفظ بافت ارزشمند باغی تفت وضع گردیده است بصورت کمال و تمام به اجرا در نیامده است.

وی نقش شهرداری ، شورای شهر و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری را در امر ساخت و ساز بسیار پررنگ تر و با اهمیت تر از سایر ادارات خواند و خواستار هماهنگی هرچه بیشتر آن ها با سازمان نظام مهندسی ساختمان شد.

ابوالفضل فرساد ضمن تاکید بر لزوم اصلاح ضوابط و شیوه نامه های طراحی در ساخت و سازهای باغات تصریح کرد : شیوه نامه ای که توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه طراحی ساختمان ها در بافت باغی ابلاغ گردیده است در بعضی موارد با ضوابط شهرسازی شهرداری تناقضاتی دارد که می بایست با هماهنگی شهرداری ، میراث فرهنگی و سازمان نظام مهندسی این تناقضات برطرف گردد.

سرپرست دفتر نمایندگی شهرستان تفت هماهنگی و همسویی ادارات و سازمان ها را گره گشای بسیاری از مسائل خواند و افزود: اعتماد تنها حلقه ی اتصال دستگاه های دولتی و غیردولتی در سطح شهر است که با آن می توان هم راستا و هم سو به مردم خدمت رسانی نمود.

شهرستان‌