جستجو

تسهیل روند صدور پروانه ساخت در شهرستان بافق

  • صفحه اصلی
  • تسهیل روند صدور پروانه ساخت در شهرستان بافق
بافق3

نشست هم اندیشی مدیر دفتر نظام مهندسی شهرستان بافق با شهردار در حضور مدیر واحد شهرسازی شهرداری  به منظور " برنامه ریزی جهت افزایش کمی نظارت بر ساخت و ساز در شهر و کاهش تخلفات فنی و شهرسازی برگزار شد .

 مدیر دفتر نمایندگی شهرستان بافق  گفت: مقرر شد در مواردی که به دلیل عدم وجود سند امکان صدور پروانه وجود ندارد مالکین جهت دریافت مشاوره و راهنمایی کسب شرایط صدور پروانه به نظام مهندسی به عنوان مرجع فنی ارجاع گردند. 

علوی افزود:چنانچه مالک طی فرآیند حل مشکل زمین خود یا دریافت سند با توجه به تورم و افزایش قیمت مصالح تصمیم به ساخت داشته باشد  نظام مهندسی برای پروژه طراح و ناظر مشخص می نماید که در حین ساخت بر اجرای پروژه نظارت داشته باشد تا مراحل صدور پروانه رفع گردد.

وی تصریح کرد:در نهایت چنانچه در مراحل ابتدایی پروژه، امکان دریافت پروانه میسر شد، پروانه صادر و در غیر اینصورت کمیسیون ماده صد در صدور رای در خصوص ساختمانی که از طراحی و نظارت فنی  استفاده نموده حداکثر تخفیف را لحاظ نماید.

مدیر دفتر نمایندگی بافق خاطر نشان کرد: با این توافق کمک شایانی به شهروندان در تسهیل فرآیند ساخت  خواهد شد  لذا به اطلاع  شهروندان میرساند قبل از شروع ساخت به شهرداری و نظام مهندسی  مراجعه فرمایند .

شهرستان‌