جستجو

لزوم نظارت جدی بر ساخت و سازها ی غیرقانونی مهریز

  • صفحه اصلی
  • لزوم نظارت جدی بر ساخت و سازها ی غیرقانونی مهریز
مهریز

مدیر دفتر نمایندگی مهریز با اشاره به باغ شهر بودن شهر مهریز گفت: هم‌اکنون شاهد برخی تغییر کاربری‌ها و ساخت و سازها به صورت غیرقانونی و گسترده در شهر هستیم که اگر نظارت دقیق قانونی انجام نشود دیگر در آینده اثری از باغ شهر بودن نمی‌ماند.

سیدرضا محسن‌الحسینی افزود: طبق مقررات، شهروندان برای هرگونه ساخت و ساز باید از شهرداری نسبت به کسب پروانه اقدام کنند ولی چون طرح تفصیلی شهرستان دچار مشکل است افراد بدون توجه به مقررات اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.

وی تصریح کرد:در طرح تفصیلی شهر مهریز که کمتر جایی از آن برای ساخت و ساز شهروندان طبق قانون فضایی دیده و تعریف شده موجب سوق دادن مردم به تخلف در ساخت و ساز است، بنابراین اکثر پرونده‌ها به کمیسیون ۱۰۰ کشیده می‌شود و باید برای مشکل کار ریشه‌ای کرد.

محسن الحسینی بیان کرد: برای حل مشکل و ایجاد زمینه برای ساخت و سازها به صورت قانونی در شهر باید در اولین گام در خصوص طرح تفصیلی توسط مسئولان امر یک کار علمی و بررسی جدی انجام شود که تحقق آن نقش مهمی در پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز دارد.

مدیر دفتر نمایندگی مهریز در ادامه به اهمیت رعایت مقررات و ایجاد زمینه لازم برای ساخت و ساز در شهر اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار موجود، اکثر ساخت و سازها از سال ۱۳۹۰ تاکنون بدون پروانه ساخت است به گونه‌ای که از حدود ۱۰۰ هزار مترمربع بنای ایجاد شده ۱۰ هزار متر مربع دارای پروانه و بقیه بدون پروانه در ساخت و ساز است.

محسن الحسینی، تخریب باغات و تبدیل شدن به خانه‌های ویلایی را یکی از معضلات حوزه ساختمان در باغ‌شهر شهر مهریز ذکر کرد و گفت: باغات از نیاکان به ما رسیده و باید در حفظ و نگهداری آنها کوشا باشیم تا بتوان حداکثر استفاده را از آنها برد.

وی به اهمیت موضوع حفظ باغ شهر مهریز اشاره کرد و عموم شهروندان را به مراقبت از باغات با هدف حفظ حالت باغ‌شهری این شهر فرا خواند و تصریح کرد: هر چند شهرداری مجوز ساخت و ساز ۱۰ درصد بنا را داده اما مردم به فضای سبز و نگهداری و حفظ باغات و درختان توجه داشته باشند.

شهرستان‌