جستجو

کاهش بروکراسی و اصلاح طرح های جامع و تفصیلی شهرها، راه های اصلی مبارزه با تخلفات ساختمانی

  • صفحه اصلی
  • کاهش بروکراسی و اصلاح طرح های جامع و تفصیلی شهرها، راه های اصلی مبارزه با تخلفات ساختمانی
1

مهندس صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در یک گفتگوی اختصاصی از فعالیت شفاف و رو به رشد سازمان نظام مهندسی ساختمان ابراز خوشنودی کرد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ به گفته محسن صادقیان آنچه مهم است این که طی سالهای گذشته به ویژه در دوره اخیر با گسترش شهرها، افزایش تقاضای ساخت و ساز و روند رو به رشد تعداد اعضا و متقاضیان عضویت در سازمان، زمینه‌های آموزش و توانمندسازی اعضا و ارائه خدمات رفاهی به مهندسان فراهم آمده است.

 وی ادامه داد: زمانی می‌توان شاهد استقبال بیشتر مردم از سازمان و خدمات آن بود که در کوتاهترین زمان ممکن به نیازهای شان پاسخ داده شود.

 صادقیان با ابراز خرسندی از اقداماتی که در کمیته پیشگیری از تخلفات ساختمانی با محوریت سازمان نظام مهندسی ساختمان صورت گرفته است گفت: این سازمان توانسته تا حد زیادی تخلفات را کنترل و آمار ساخت و سازهای دارای پروانه را افزایش دهد اما هنوز این حوزه نیازمند اقدامات مناسب‌تری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با تاکید بر ضرورت اصلاح قوانینی از جمله کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها،  برخی قوانین نظام مهندسی ساختمان و اصلاح ضوابط طرح های جامع و تفصیلی شهرها عنوان کرد: کاهش تخلفات ساخت و ساز با کوتاه کردن بروکراسی اداری و تسهیل در روند صدور پروانه، ایجاد تعامل قوی تر بین شهرداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره کل راه و شهرسازی همراه با برخورد قاطعانه با خلاف سازی ها میسر است و خوشبختانه سازمان نظام مهندسی ساختمان با راه اندازی وب سرویس های لازم گام‌های خوبی برداشته است.

 وی در پایان ابراز امیدواری کرد روند رو به رشد فعالیتهای نظام مهندسی ساختمان بدون توقف و با سرعت بیشتر جهت رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده ادامه یابد.

منبع: خبرنامه سازمان