جستجو

درخشش عملکرد 9 ماهه حوزه مالی سازمان با تراز مثبت درآمد و هزینه

  • صفحه اصلی
  • درخشش عملکرد 9 ماهه حوزه مالی سازمان با تراز مثبت درآمد و هزینه
رئیس سازمان

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد عملکرد 9 ماهه حوزه مالی سازمان در بخش هزینه کرد را تشریح کرد.

به گزارش نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ علی اصغر زحمتکش با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه هیات مدیره روز چهارشنبه مورخ 10 دی ماه اظهارکرد: در این جلسه که با حضور اکثریت اعضای محترم هیات مدیره برگزار شد، گزارش عملکرد 9 ماهه بخش مالی سازمان شامل درآمدها و هزینه ها و مقایسه آن با بودجه مصوب مجمع عمومی سازمان، ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: این گزارش که از سوی امور مالی سازمان تنظیم و توسط مشاور محترم مالی در جلسه هیئت مدیره ارائه شد نشان داد که در 9 ماهه سالجاری بالغ بر 190 میلیارد ریال درآمد تحقق یافته و 176 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی تصریح کرد: در بخش درآمد، افزایش قابل توجه و رشد 83 درصدی درآمد امور مشترکین گاز و رشد 41 درصدی درآمد سازمان از محل خدمات مهندسی و 40 درصدی صدور شناسنامه فنی و ملکی نسبت به بودجه مصوب  9 ماهه قابل توجه می باشد، همچنین بعلت رشد سپرده های بلند مدت سازمان در 9 ماهه سالجاری، درآمدهای غیر عملیاتی سازمان 62 درصد نسبت به بودجه رشد نشان می دهد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان اینکه در بخش هزینه های جاری، مصرف منابع با کاهش 13 درصد به نسبت به بودجه 9ماهه  همراه بوده است، خاطرنشان کرد: در بخش حقوق و مزایای کارکنان صرفا یک درصد رشد و در بخش حقوق و مزایا و ماموریت رئیس سازمان نیز کاهش 6 درصدی هزینه ها نسبت به بودجه مشاهده می گردد.

زحمتکش عنوان کرد: در بخش هزینه های اداری و عمومی با رشد 58 درصدی نسبت به بودجه همراه می باشیم که عمده آن ناشی از رشد 93 درصدی هزینه واحد کنترل و نظارت گاز و رشد 125 درصدی هزینه های انتشارات و سررسید و رشد 200 درصدی هزینه های واحد انفورماتیک می باشد که با توجه به افزایش درآمد، قابل قبول و توجیه پذیر می باشد.

وی گفت: پیش بینی می شود تحقق درآمدهای سازمان در بودجه سال 99 براحتی در زمان باقیمانده اتفاق خواهد افتاد و تقریبا نگرانی بابت تحقق بودجه 99 وجود ندارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد افزود: با توجه به رشد و توسعه فعالیت های سازمان، و سرمایه خوبی که در زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری در دو سال گذشته اتفاق افتاده است  بودجه 1400 سازمان می تواند بودجه چالشی همراه با رشد مناسبی در حدود 60 درصد نسبت به سال 99 تنظیم و به مجمع عمومی پیشنهاد شود.