جستجو

بارگذاری 1840 پرونده در سامانه امضاء دیجیتال و الکترونیکی کردن نقشه های گاز

  • صفحه اصلی
  • بارگذاری 1840 پرونده در سامانه امضاء دیجیتال و الکترونیکی کردن نقشه های گاز
1

مدیر پروژه امضاء دیجیتال و الکترونیکی کردن نقشه های گاز سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از بارگذاری هزار و 840 نقشه تحت وب در این سامانه از ابتدای شروع به فعالیتش که کمتر از یک ماه است، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ محسن دهقان با بیان اینکه هزار و 840 نقشه تحت وب و بدون مراجعه به سازمان توسط مجریان و مهندسین ناظر گاز در سامانه دفتر کنترل و نظارت گاز ثبت شده است، اظهار کرد: از این تعداد 114پرونده با درج امضاء دیجیتال به دفاتر پیشخوان ارسال گردیده و 98 نقشه نیز با امضاء در کارتابل مهندسین منتظر تائید نهایی است.

وی با اشاره به اینکه اجرایی شدن این سامانه با همت و اراده بلند کارشناسان دفتر توسعه تکنولوژی ساختمان و واحد انفورماتیک و فناوری اطلاعات سازمان انجام شده است، افزود: پشتیبانی و همراهی مهندسان ناظر و مجریان گاز در اجرایی شدن این طرح ستودنی است.

مدیر پروژه امضاء دیجیتال و الکترونیکی کردن نقشه های گاز سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد تاکید کرد: در راستای توسعه و ارائه خدمات هر چه بهتر به ناظرین و مجریان گاز، اقدام به استقرار اپراتور در محل دفتر توسعه تکنولوژی ساختمان کردیم تا ضمن آموزش فرآیند کار در خصوص نحوه بارگذاری فایل ها و چگونگی درج امضا دیجیتال بر روی نقشه ها با مجریان و ناظرین محترم همکاری، و پاسخگویی مناسب را برای آنها داشته باشد.

 دهقان خاطرنشان کرد: در بدو کار با توجه به عدم آشنایی تعداد محدودی از مجریان با چگونگی درج امضاء دیجیتال بر روی نقشه های الکترونیک، سازمان به صورت موازی  نقشه های کاغذی و الکترونیک را دریافت می‌نمود تا مشکل خاصی برای متقاضیان گاز بوجود نیاید.

وی با اشاره به اینکه برای آشنایی بیشتر با فرایند جدید، فیلم آموزشی و فایل آموزشی برای مجریان و ناظرین تهیه و بر روی سایت و کانال سازمان قرار گرفت، عنوان کرد: نظرات سازنده مهندسان ناظر برای بهبود سامانه طراحی شده بسیار راهگشا بود و به مرور کاستی های این کار جدید با اصلاح فرایندهای نرم افزار رفع شد.

مدیر پروژه امضاء دیجیتال و الکترونیکی کردن نقشه های گاز سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد  با تاکید بر اینکه بدنبال تامین و تهیه ابزار و تجهیزات الکترونیکی مناسب(تبلت) جهت سهولت اجرای کار توسط مهندسان ناظر  می باشیم، ابراز امیدواری کرد: مهندسان ناظر و مجریانی که خود را با نیازهای روز جامعه و برنامه های توسعه ای سازمان هماهنگ و تطبیق دهند روز به روز از جایگاه و امتیازات مناسب تری برخوردار شوند.