جستجو

بهبود ارائه تسهیلات سازمان به اعضاء در سال ۹۹

  • صفحه اصلی
  • بهبود ارائه تسهیلات سازمان به اعضاء در سال ۹۹
کمیته وام

دبیر کمیته وام سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از رایزنی های این کمیته با بانک های مختلف برای تقویت و ارائه تسهیلات بهتر به مهندسین خبر داد.
«مرتضی خانی» درگفتگو با روابط عمومی سازمان، از همکاری یک ساله سازمان با بانک های رسالت، مهر ایران و ملت برای ارائه تسهیلات به اعضاء خبر داد و افزود: از زمان تشکیل کمیته وام در سازمان، جلسات آن به صورت منظم برگزار و درخواست متقاضیان وام به صورت موردی بررسی می شود.
وي درخصوص عملکرد این کمیته در سال ۹۸ اظهار داشت: در پی سیاست کمیته برای ارائه تسهیلات کم بهره با کارمزد ۲ تا ۴ درصد به اعضای سازمان، ۲۲۰ مورد تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک رسالت معادل یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان و ۲۷۸ مورد تسهیلات کوتاه مدت قرض الحسنه از سوی بانک مهر ایران معادل دو میلیارد و صد میلیون تومان به اعضاء پرداخت شده است.
دبیر کمیته وام سازمان همچنین از ارائه تسهیلات بلند مدت بانک ملت تا سقف ۳۳۰ میلیون تومان به ۱۳۲ شخص حقیقی جمعاً معادل سی و سه میلیارد تومان و ۲۱ وام معادل شش میلیارد تومان به اشخاص حقوقی ( شامل سازندگان ذی صلاح، شرکت های حقوقی و دفاتر طراحی) خبر داد.
خانی افزود: این کمیته تلاش نموده است تا در مذاکراتی با بانک های پیشین و همچنین مذاکره با بانک های صادرات و تجارت، تسهیلاتی با مبالغ بالاتر و شرایط بهتر در سال ۹۹ به اعضاء ارائه نموده و امید است با تقویت زمینه های همکاری، سقف وام های قرص الحسنه سازمان تا مبلغ ۳۰ میلیون تومان افزایش یابد.
وی در انتها با بیان اینکه پیش بینی کمیته وام، ارائه ۱۰۰۰ فقره تسهیلات با مبالغ مناسب به اعضاء در سال ۹۹ مي باشد خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات در هر سال، مستقل از سال گذشته بوده و مهندسینی که در سال ۹۸ از این تسهیلات بهره گرفته اند نيز می توانند مجدداً در فراخوانی که اواخر مردادماه از سوی این کمیته اعلام خواهد شد، ثبت نام نمایند تا در خواست آنان بر حسب امتیاز در اولویت قرار گیرد.‌