جستجو

همکاری نظام مهندسی و پارک فناوری یزد برای تشکیل اکوسیستم ساختمان در استان

  • صفحه اصلی
  • همکاری نظام مهندسی و پارک فناوری یزد برای تشکیل اکوسیستم ساختمان در استان
همکاری نظام مهندسی و پارک فناوری یزد برای تشکیل اکوسیستم ساختمان در استان

پارک علم و فناوری یزد با برخورداری از فعالیت ۳۴۰ شرکت فناور و نوآور که ۵۰ شرکت از آنها مستقیماً در حوزه ساختمان فعالیت دارند، آمادگی دارد، همکاری خود را با سازمان نظام مهندسی ساختمان گسترش دهد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، «شهرام شکوهی» معاون نوآوری پارک علم و فناوری در جریان بازدید «احمدرضا طاهری اصل» مدير پروژه شبکه نوآوری صنعت ساختمان کشور و هیئت همراه از پارک علم و فناوری یزد، ضمن بیان این مطلب، گفت: بر اساس مفاد تفاهم‌نامه‌ای که روز پنجم مرداد في مابین رئیس پارک علم و فناوری و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد به امضاء رسید، پارک علم و فناوری تمام توان خود شامل شبکه خدمت رسان، کارگزاران علم و فناوری، آزمایشگاه‌های تخصصی، مجموعه حمایت‌های صندوق پژوهشی علم و فناوری و بدنه مدیران حرفه‌ای این مجموعه را در برای توسعه همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان در اختیار می‌گذارد.
وی افزود: متقابلاً سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز ظرفیت‌های خود را با استفاده از خدمات مهندسان عضو یا گروه‌های دانشجویی مرتبط با حوزه صنعت ساختمان، در قالب مجموعه‌ای نوآور ساماندهی می‌کند تا به کمک پارک علم و فناوری، اکوسیستم ساختمان در استان شکل بگیرد .
 
«احمدرضا طاهری اصل» مدير پروژه شبکه نوآوری صنعت ساختمان کشور نیز با بیان این که می‌توانیم با استفاده از زمینه‌های رشد مجموعه‌های نوآور مهندسان سازمان، بسته‌های پژوهشی برای پیگیری تدوین کنیم، افزود: پارک علم و فناوری یزد می‌تواند با توجه به وسعت و توانمندی که در اختیار دارد، همیار خوبی برای سازمان نظام مهندسی ساختمان باشد.
 
«مرتضي خانی» مدیر آموزش، برنامه‌ریزی و سیستم‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد نیز در این بازدید توسعه این گونه همکاری‌ها را بسیار مهم و الگویی برجسته در سطح کشور ارزیابی و اظهار کرد: نظام مهندسی ساختمان موارد را در ایده بازار مطرح و در جهت حل معضلات ساختمان گام بر خواهد داشت.
وي همچنین از تدوین طرح شبکه بازارهایی در جهت توسعه صنعت ساختمان خبر داد و افزود: ما در سال گذشته برنامه‌های بازدید متنوعی از نمایشگاه‌های خارجی و داخلی در سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار کرده و آماده‌ایم با همکاری پارک علم و فناوری، این طرح ها را در سال جدید گسترش دهیم.
 
این هیئت سپس از ساختمان آموزشی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان واقع در محله سید گلسرخ که در حال تکمیل است، باردید کرد و برای تجهیز قسمت‌هایی که قرار است در اختیار حوزه علم و فناوری سازمان قرار گیرد، پیشنهاد‎هایی ارائه داد.