جستجو

اضافه شدن اخلاق مهندسی به دروس دانشگاه یزد

  • صفحه اصلی
  • اضافه شدن اخلاق مهندسی به دروس دانشگاه یزد
رییس

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از اضافه شدن درسی با عنوان اخلاق مهندسی به دروس مهارتی-اختیاری دانشگاه یزد برای دانشجویان رشته های مهندسی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی، مهندس مجتبی فرهمند با اشاره به تلاش ها و پیگیری های کارگروه پایش اخلاق حرفه ای سازمان در محقق شدن این امر، اظهار کرد:  دانشگاه یزد با ارائه درس اخلاق مهندسی برای دانشجویان رشته مهندسی ساختمان به عنوان یکی از دروس مهارتی و اختیاری موافقت کرد.
وی با بیان اینکه یکی از روش های ارتقا جایگاه فارغ التحصیلان رشته های مهندسی توانمند سازی و آموزش آنان در حوزه های تعامل حرفه ای و رفتاری است، افزود: طی چند دهه گذشته ضرورت ارائه این درس برای رشته های مهندسی محرز و در تعدادی از دانشگاه های کشور نیز اجرایی شده است.
فرهمند تاکید کرد: با توجه به اقدامات و پژوهش های صورت گرفته در سازمان نظام مهندسی بزودی سرفصل های این درس به دانشگاه پیشنهاد خواهد تا با تشکیل کارگروهی مشترک بررسی و نهایی شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به اینکه در پایان هرسال کارگروه پایش اخلاق حرفه ای سازمان نسبت به بررسی و معرفی مهندسین اخلاق در رشته های هفت گانه اقدام می کند، تصریح کرد: در اسفند ماه سال جاری نیز مهندسین اخلاق سال 1402 معرفی و در آیینی از آنان تجلیل خواهد شد.