جستجو

نیازمند بازتعریف جایگاه سازندگان ذیصلاح ساختمان برای مردم هستیم

  • صفحه اصلی
  • نیازمند بازتعریف جایگاه سازندگان ذیصلاح ساختمان برای مردم هستیم
رئیس

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با اشاره به اینکه نیازمند بازتعریف جایگاه سازندگان ذیصلاح ساختمانی در بین مردم هستیم، گفت: تدوین دستورالعمل مشترک کمک خواهد تا سازندگان ذیصلاح عامل کیفی سازی، ارزان سازی و سریع سازی ساختمان ها شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان یزد؛ مهندس«مجتبی فرهمند» در نشست دبیرخانه سراسری سازندگان مسکن و ساختمان که  با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، شورای مرکزی و اعضای این دبیرخانه از سراسر کشور برگزار شد، ضمن قدردانی از حضور شرکت کنندگان، بر ضرورت ارتقای کیفی خدمات فنی و مهندسی و توجه به تخصص در امر ساخت وساز تاکید کرد و افزود:  لازم است تفاوت ساختمانی که سازنده ذیصلاح می سازد با سایر ساختمان ها قابل تشخیص برای عموم مردم باشد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با تاکید بر اینکه شرکت مجری یا سازنده ذی‌صلاح می‌توانند نقش توسعه گر ساختمان را داشته باشد، اضافه کرد: زمانیکه مالک به یک سازنده ذیصلاح حقیقی یا حقوقی مراجعه می کند وظیفه شرکت یا فرد سازنده است تا براساس نظرات مالک پروژه را برایش تعریف و خدمات فنی مهندس و اداری را در ارگان های مختلف پیگیری کند و با مشاوره های فنی خود توسعه گر ساختمان او از نظر فنی و اجرایی باشد.
وی در ادامه بر ضرورت توجه به کیفیت خدمات مهندسی تاکید کرد و گفت: دستورالعمل های فعلی کمیتی است، از این رو در دستورالعمل جدید باید به فناوری نوین توجه شود و چنانچه سازنده ای با هزینه خود یک فناوری را از خارج به داخل کشور آورده و بومی کرده بتواند ازمزایای آن بهره‌مند شود‌.
وی اهمیت ارزان سازی و سریع سازی در پروژه های ساختمانی را یادآور شد و افزود: در تدوین این دستورالعمل باید بیمه تضمین کیفیت جریان سازی شود و همه استان ها یک رویه مشخص را پیش گیرند تا جایگاه سازندگان بهبود یابد.
وی اظهار کرد: ما نیازمند باز تعریف جایگاه سازندگان ذیصلاح ساختمانی هستیم که تدوین دستورالعمل مشترک در این مسیر یاری گر ما خواهد بود چرا که اثر مثبتی در کیفیت ساختمان ها خواهد داشت.