جستجو

لزوم بازنگری در قوانین حوزه ساخت و ساز در استان یزد

  • صفحه اصلی
  • لزوم بازنگری در قوانین حوزه ساخت و ساز در استان یزد
1

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد با اشاره به افزایش نجومی قیمت زمین در استان گفت: قوانین حوزه ساخت و ساز  باید مورد بازنگری قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ یدالله جعفری در نشست با اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان گفت: اصلی ترین چالش پیش روی مردم در حوزه ساخت و ساز دستگاه های متولی در این حوزه هستند.
وی با اشاره به تشریفات اداری وقت گیر و هزینه بردار در حوزه ساخت و ساز تصریح کرد: باید دستگاه های متولی در جلسات متمرکز برای این مسائل چاره اندیشی کنند.
جعفری افزود: اولین معظل هزینه های بالای شروع فعالیت ساخت است و موضوع بعد تضادهای موجود در بحث مالکیت و صدور پروانه می باشد که سردرگمی برای متقاضایان ایجاد کرده است. 
وی با اشاره به غیر واقعی بودن جریمه ها گفت: ساخت و ساز خارج از محدوده یکی از معضلات جدی است که تضاد های بسیاری را برای مردم به همراه داشته به گونه ای که بعضا مشاهده می شود تمام انشعابات در داخل کوچه موجود اما از طرفی ملک خارج محدوده اعلام می شود که موجبات نارضایی شهروندان را فراهم کرده است.
رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد اضافه کرد: باید از ابتدا مانع تخلف شد نه اینکه تخلف انجام شود بعد به دنبال حل آن بود.
وی افزود: حجم بالای احکام تخریب اجرا نشده یکی از چالش های جدی است که قبح این حکم را برای متخلفین از بین برده است.