جستجو

ترویج ساخت و ساز با سازه های فولادی در دستور کار سازمان نظام مهندسی

  • صفحه اصلی
  • ترویج ساخت و ساز با سازه های فولادی در دستور کار سازمان نظام مهندسی
1

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به لزوم ترویج سازه های فولادی در ساخت و ساز شهری گفت: در این مسیر استفاده از ظرفیت های بومی اجتناب ناپذیر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ مهندس «مجتبی فرهمند» در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان سازه های فولادی استان با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان آماده همراهی و همکاری با این انجمن است، اظهار کرد: برغم فعالیت های صورت گرفته هنوز نتوانستیم ظرفیت تولید کنندگان سازه های فولادی را به مهندسین و بهره برداران معرفی کنیم که این مهم به دلیل عدم آموزش و فرهنگ سازی صحیح است.

وی با اشاره به اینکه نیازمند تدوین سرفصل ها و برگزاری کلاس های آموزشی برای مهندسین و پیمانکاران ساختمانی هستیم، افزود:سازمان نظام مهندسی آمادگی دارد تا حلقه وصل فرایند استفاده از ظرفیت تولید کنندگان سازه های فولادی در استان باشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان اینکه نیازمند ارائه شیوه ساخت و ساز با سازه های فولادی در ساختمان های سطح شهر هستیم، تاکید کرد: معرفی مزیت های سازه های فولادی به دیگر سازه ها یکی از مواردی است که می تواند در استفاده بیشتر عموم از این نوع ساخت و ساز را افزایش دهد.

مهندس فرهمند اذعان کرد: زمان کوتاه در پروژه های ساختمانی کمک می کند تا اقتصاد پروژه در شرایط تورمی حال حاضر کشور دچار چالش نشود، که این مقوله با اجرای سازه های فولادی در ساختمان قابل دسترس است، ضمن اینکه سایر ابعاد فنی کار نیز به مراتب از سایر سازه در صورت اجرای صحیح دقیق تر و بهینه تر جلوه می کند.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور با بیان اینکه در حال تدوین آیین نامه ای برای تشخیص صلاحیت مجریان ذیصلاح در حوزه سازه های صنعتی هستیم، ابراز امیدواری کرد: در آینده‌ای نزدیک سازه های فولادی به سازه ای پر رونق در عرصه ساخت و ساز استان بدل شود.

در این جلسه هریک از اعضای هیات مدیره انجمن سازه های فولادی استان به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و مقرر شد بزودی تفاهم نامه ای بین سازمان نظام مهندسی ساختمان و این انجمن با موضوع آموزش، برگزاری سمینار های تخصصی، تهیه دفترچه راهنما، بازدیدهای دوره از کارگاه های ساخت سازه های فولادی و صنعتی منعقد شود.