جستجو

دانش فنی و تخصصی نظام مهندسی ساختمان باید در خدمت مردم باشد

  • صفحه اصلی
  • دانش فنی و تخصصی نظام مهندسی ساختمان باید در خدمت مردم باشد
1

نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد گفت: باید با جلب اعتماد و اطمینان مردم به سازمان نظام مهندسی، در مسیر نظام مند کردن ساخت و سازها گام برداشت. 
غلامعلی دهشیری در نشست با هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی یزد، افزود: تا مادامی که رابطه مردم و نظام مهندسی تنها خلاصه در رابطه مالی و اخذ امضاء بدون دریافت خدمات هماهنگ باشد، موجب اعتبار زایی برای نظام مهندسی نخواهد شد و اطمینان مردم به این سازمان تقویت نخواهد گشت.
وی ضمن تبریک به هیئت مدیره جدید سازمان نظام مهندسی یزد، تصریح کرد: هیئت مدیره جدید می تواند با فکری نو، اندیشه ای جدید و افق دید بلند، جایگاه و اعتبار این سازمان را ارتقاء بخشد.
این مقام قضایی، ایده تسهیل و تسریع فرایند صدور پروانه از سوی هیئت مدیره جدید را به فال نیک گرفت و بیان داشت: تنها با امور سلبی نمی توان برنامه ها و اهداف سازمان را پیش برد بلکه باید با برنامه های ایجابی در کنار مردم ایستاد و خدمت کرد.
وی رعایت مقررات ملی ساختمان سازی را الزامی دانست و گفت: عدم رعایت الزامات این حوزه، آسیب های جبران ناپذیری را در حوزه های مختلف به دنبال خواهد داشت. 
رئیس کل دادگستری استان یزد، صداقت، امانت، درستی و دلسوزی جامعه مهندسین برای مردم را زمینه ساز جلب اعتماد مردم دانست و گفت: اگر رابطه بین مالک و مهندس منحصر به مسئله مالی نباشد و صداقت و دلسوزی در این ارتباط حکمفرما گردد بدون شک در استفاده از دانش و تخصص فنی این قشر از سوی مردم اثر گذار خواهد بود.
وی اظهار داشت: تمام مراحل ساخت و ساز، نیازمند حضور مهندسان در رشته های مختلف است اما اینکه مردم با نظام مهندسی تنها به اخذ امضاء بسنده می کنند و خدمات مهندسی را از جای دیگر تأمین می کنند، موضوعی است که نیاز به آسیب شناسی دارد.
دهشیری از آمادگی دستگاه قضایی استان جهت استفاده از ظرفیت سازمان و هم چنین، آموزش به سازمان نظام مهندسی خبر داد و گفت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، معاونت منابع انسانی و معاونت توسعه حل اختلاف آمادگی دارند در زمینه مختلف در کنار سازمان نظام مهندسی برای تسریع و تسهیل خدمات به مردم باشند.
وی بر استفاده از ظرفیت رسانه و بهره گیری از قالب هنر برای تبیین نقش و جایگاه سازمان نظام مهندسی تأکید کرد و گفت: برای شناساندن نقش و جایگاه اثر گذار سازمان نظام مهندسی باید از ظرفیت های مختلف برای ارتباط با مردم استفاده کرد.