جستجو

تشکیل کارگروه اصلاح فرم های نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان

  • صفحه اصلی
  • تشکیل کارگروه اصلاح فرم های نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان
1

مسئول دبیرخانه هماهنگی امور کمیسیون ها سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از تشکیل کارگروهی با حضور نمایندگان تام الاختیار کمیسیون‌ها و مدیران بخش‌های مختلف این سازمان، به منظور جمع بندی نهایی فرم‌های نظارت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ مهندس احسان نوری در خصوص لزوم اصلاح فرم های نظارت گفت: با توجه به تغییرات مقررات ملی ساختمان و عدم به روز رسانی مستمر این فرم‌ها در طی این سالها، باید نسبت به اصلاح، اقدامات لازم صورت می گرفت.
همچنین سازگاری فرم‌های نظارت با زیر سامانه های سینا و اپلیکیشن نظارت ‌‌و درج بخش خط قرمزهای شهرداری در فرم های جدید از دیگر دلایل  اصلاح آن ها می باشد.
دبیر کمیسیون معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، در نظر گرفتن مباحث حقوقی و  نگاه کیفی بر نظارت در ساخت و سازها را از جمله نکات مثبت فرم های اصلاحی جدید خواند.

نوری افزود: با توجه به تنوع و اختلاف نظراتی که در نحوه نگرش به فرم ها در کمیسیون های مختلف وجود داشت و نظراتی که مدیران بخش های مختلف سازمان با توجه به حوزه زیر نظر خود در خصوص فرم ها داشتند با ابتکار دبیرخانه هماهنگی امور کمیسیون ها این کارگروه با حضور نمایندگان تام الاختیار کمیسیون‌ها و مدیران بخش‌های مرتبط در سازمان به منظور هم افزایی و لحاظ شدن نظرات بخش‌های مذکور تشکیل گردید.
وی در انتها ابراز امیدواری کرد با توجه به هماهنگی های صورت گرفته، تا اوایل شهریورماه جمع بندی مورد تایید همه بخش های سازمان برای اصلاح فرم های نظارت ۶ رشته عمران، معماری، برق، مکانیک، نقشه برداری و شهرسازی صورت گیرد.
 شایان بذکر است تدوین فرم های نظارت پروژه های صنعتی و فرم های ناظرین هماهنگ کننده با هماهنگی کمیسیون خدمات مهندسی در دستور کار بعدی این کارگروه قرار دارد.