جستجو

انعقاد تفاهم نامه با کاریزبوم، گامی مثبت در راستای کیفی سازی ساخت و سازهای استان

  • صفحه اصلی
  • انعقاد تفاهم نامه با کاریزبوم، گامی مثبت در راستای کیفی سازی ساخت و سازهای استان
1

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به انعقاد تفاهمنامه با مجتمع کاریزبوم موسسه کوثر جهت ارائه خدمات طراحی، نظارت و اجرا گفت: این تفاهمنامه گامی مثبت در راستای کیفی سازی ساخت و سازهای استان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ علی اصغر زحمتکش در نشست امضای تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان با موسسه کوثر که با حضور مدیرعامل موسسه کوثر و مدیران مربوطه در سالن جلسات سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد، با اشاره به تفاهمنامه اخیر سازمان نظام مهندسی با شهرداری یزد و بیان اینکه اجرای سامانه صدور مکانیزه پروانه ساختمان بدون حضور فیزیکی مالک در شهرداری یزد، فرآیند پیچیده ای داشت گفت: از سامانه ای که ارتباط غیرحضوری و سیستمی سازمان و شهرداری را ممکن می‌کند، در این هفته رونمایی شد و از این پس می بایست شرایط فیزیکی و دستی و کاغذی صدور پروانه بعد از یک زمان مشخص به طور کامل برداشته شود.
وی با اشاره به لزوم ایجاد فرآیند کنترل و نظارت بر ساخت و ساز در مجتمع کاریزبوم یزد، اظهار کرد: با انعقاد تفاهم نامه اخیر، این مهم می تواند محقق شود.
مهندس زحمتکش ادامه داد: در حال حاضر سامانه صدور مکانیزه پروانه ساخت به طور کامل در سازمان نظام مهندسی جا افتاده و زیرساخت‌های آن آماده است و امضاهای دیجیتال، فرم تعهد طراحی و فرم تعهد نظارت و نقشه ها در سامانه شهرداری بدون نیاز به حضور فیزیکی انجام می‌شود.
وی با تقدیر از مدیران مجموعه کوثر برای حسن نیت و پیگیری کیفی سازی ساخت و سازها در مجتمع کاریزبوم گفت: بسیار خوشحالیم که مجموعه کوثر به این نتیجه رسیده و این یک گام مثبتی است اما قاعدتاً باید از این فرآیند مراقبت بیشتری شود. 
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد بیان کرد: از آنجا که در ابتدای هر کاری ممکن است یک سری از فرآیندها، قالب ها، چارچوب ها، فلوچارت‌ها و شیوه نامه ها برای مهندسین و کارشناسان نامأنوس باشد، این آمادگی را داریم تا توسط بخش انفورماتیک سازمان نظام مهندسی، مجموعه کوثر را در ایجاد زیرساخت ها و اجرای هرچه بهتر این سیستم یاری دهیم.
وی با بیان اینکه طرح حمایت از سرمایه‌گذاری در دستور کار سازمان نظام مهندسی ساختمان قرار دارد، تصریح کرد: این طرح توسط هیئت مدیره در حال بررسی و نهایی شدن است. 
مهندس علی اصغر زحمتکش افزود: طرح حمایت از سرمایه گذاری یک طرح حرفه‌ای و کارآمد است که طبق آن تخفیفات ویژه ای برای حمایت از مدل سرمایه گذاری، مدل پروژه‌های خاص و مدل های فرهنگی، رفاهی تفریحی در جهت جذب سرمایه در نظر گرفته شده است.