جستجو

افزایش ۱۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در استان یزد

  • صفحه اصلی
  • افزایش ۱۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در استان یزد
1

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به تلاش های صورت گرفته در کارگروه پیشگیری از تخلفات ساختمانی و تعاملات بین دستگاه های عضو این کارگروه، از افزایش ۱۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ خبرداد و افزود: تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در سال گذشته دو برابر افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد به نقل از روابط عمومی استانداری یزد؛ «محسن صادقیان» افزود: برای پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز استان طی دو سال گذشته کارگروه پیشگیری از تخلفات ساختمانی با حضور دستگاه های نظارتی و همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان، اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری ها، دفتر فنی استانداری و دفتر امور شهری و دفتر امور روستایی تشکیل شد  و مباحث مختلفی مورد  بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

وی ادامه داد: این کارگروه صدور پروانه های ساختمانی برای اراضی مشاعی، راه اندازی سامانه الکترونیکی صدور پروانه ساخمانی در شهر یزد و بررسی گزارش تخلفات ساخت و ساز دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری را مورد بررسی قرار داده و اجرایی کرد.

صادقیان ادامه داد: یکی از کارهایی که در چند ماه گذشته در دستور کار قرار گرفت کاهش زمان بروکراسی اداری صدور پروانه ساختمانی و افزایش تعاملات بین شهرداری و نظام مهندسی است که باعث شد امروز افتخار کنیم که با اصلاح فرآیندها و الکترونیکی شدن صدورپروانه ساختمانی، پروسه صدور پروانه  در شهر یزد کمتر از امروز  ۱۵روز طول می کشد.

وی تاکید کرد: در صورتی که شهروندان از کوتاه شدن روال اداری دریافت پروانه ساختمانی مطلع شوند، برای دریافت پروانه ترغیب می شوند و حتی می توانند با کمترین مراجعه به شهرداری، مراحل دریافت پروانه ساختمانی را طی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اعلام کرد: این رویه می تواند در شهرداری های دیگر استان هم اجرا و فرآیند صدور پروانه اصلاح شود.