جستجو

تهیه وب سرویس مشترک نظام ‌مهندسی و شهرداری یزد برای مکانیزه کردن صدور پروانه ساختمانی

  • صفحه اصلی
  • تهیه وب سرویس مشترک نظام ‌مهندسی و شهرداری یزد برای مکانیزه کردن صدور پروانه ساختمانی
1

یکصد و هجدهمین جلسه کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش‌ها شورای اسلامی شهر یزد باحضور رئیس و مشاور سازمان نظام مهندسی استان یزد، اعضای این کمیسیون و شهردار و معاونین وی با دستور کار مکانیزه کردن صـدور پروانه ساختمانی برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ علی اصغر زحمتکش، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در این نشست گزارشی از روند افزایش تعرفه نظام مهندسی در سال 99 ارائه کرد و افزایش آن را قانونی عنوان نمود و افزود: این تعرفه ها در گروه الف تا پایان سال با تخفیف ۲۵ درصدی همراه خواهد بود. 
در ادامه این جلسه مشاور سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گزارشی از فرایند مکانیزه کردن امور سازمان ارائه و از ایجاد وب سرویس فرایند طراحی نقشه و فعال سازی امضا دیجیتال کلیه مهندسین جهت تسریع در امور و عدم حضور شهروندان در سازمان خبر داد.
مهدی سالاری خاطرنشان ساخت: سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای مکانیزه کردن صدور پروانه ساختمانی، تسریع در امور، کاهش زمان صدور پروانه و عدم حضور شهروندان در ادارات آمادگی همکاری با شهرداری یزد به صورت وب سرویس را دارد. 
وی علت عدم ارائه کلیه اطلاعات به شهرداری یزد را استانی بودن اطلاعات دانست و افزود: شهرداری یزد تنها نیازمند اطلاعات شهر یزد می باشد در صورتی که کلیه اطلاعات موجود در سازمان، استانی است و دیگر شهرهای استان یزد را نیز شامل می شود. 
جمال الدین عزیزی، شهردار یزد نیز با اشاره به تعامل و همکاری ارگان‌ها جهت رفع مشکلات پیشروی شهروندان ؛ هدف اصلی مکانیزه کردن صدور پروانه ساختمانی را کاهش زحمات مردم و روند صدور پروانه ساختمانی عنوان نمود و تصریح کرد: در ابتدای امر وب سرویس طراحی نقشه به سامانه مکانیزه صدور پروانه ساختمانی جهت شروع برقراری ارتباط لینک شود تا مردم از آن بهره مند شوند و سپس دیگر وب سرویس ها با همکاری سازمان نظام مهندسی و شهرداری تا حصول نتیجه مطلوب صورت گیرد. 
در پایان جلسه مقررگردید با حفظ استقلال دو سامانه نظام مهندسی و شهرداری یزد، طرفین سعی نمایند ظرف مدت دوهفته با تعامل و همکاری وب سرویس های مشترک مربوط به صدور پروانه ساختمانی شناسایی، بررسی و مشکلات پیشرو رفع گردد و به صورت مستند به کمیسیون ارائه شود.