جستجو

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ دستاوردهای گذشته نیازمند محافظت است.

  • صفحه اصلی
  • رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ دستاوردهای گذشته نیازمند محافظت است.
دیدار با شهردار

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد به مناسبت روز "شهرداری و دهیاری" با شهردار یزد دیدار کرد و ضمن بیان مسائل مشترک ، بر تلاش برای حفظ دستاوردهای گذشته تأکید نمود.
به گزارش روابط عمومی سازمان، مهدی سالاری ضمن تبریک به شهردار یزد، فرصت را غنیمت دانست تا با بیان مسائل مشترک بین این دو نهاد، باب همکاری های بیشتر گشوده شود.
سالاری وجود سیستم دو نقشه ای را آفتی در ساخت و سازها دانست و تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری های گذشته دبیرخانه ای ایجاد شد تا با تحقیقات میدانی و بررسی های لازم بتوان نقشه هایی ارائه نمود که در عین هماهنگی با ضوابط و موقعیت مکانی ساختمان، با خواسته مالک نیز مطابقت داشته باشد.
وی افزود: باید برای حفظ این دستاورد تلاش نمود و در این زمینه نیازمند حمایت و همکاری شهرداری هستیم.
رئیس سازمان همچنین به منظور افزایش ساخت و سازهای مجاز و اصولی، پیشنهاد کرد تا پروژه های متخلف پیش از معرفی به کمیسیون ماده 100 در یک تعامل سازنده بین نظام مهندسی و شهرداری مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.
سالاری ادامه داد: در پی این تفاهم، پروژه متخلف در صورتی که رعایت ملاحظات فنی، شهرسازی و بهداشتی را نموده باشد می تواند در نیمه راه تأییدیه نظام مهندسی را دریافت و برای اخذ پروانه از شهرداری اقدام نماید.
شهردار یزد نیز در این دیدار، ضمن استقبال از مباحث مطرح شده، به چالش های اجرایی آن اشاره کرد و افزود: لازم است این مسائل از قالب جلسات مدیریتی خارج گشته و تیمی متشکل از کارشناسان هر دو سازمان برای بررسی چالش های اجرایی و عملیاتی آن ایجاد شود.
عزیزی با بیان اینکه ساماندهی ساخت و ساز اولویت شهرداری است پیشنهاد نمود تا تیمی برای بازدید از استان های مشابه تشکیل و نحوه برخورد با مسائل اینچنینی را رصد نمایند تا در صورت امکان در یزد نیز اجرایی گردد.
شهردار یزد در انتها وجود این دغدغه ها را بسیار ارزشمند خواند و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری این دو نهاد بتوان گامی مؤثر در زمینه ارتقاء کیفیت ساخت‌وسازها برداشت.